Opisy zajęć

TBC - angielska nazwa total body conditioning, czyli wzmacnianie całego ciała. To ćwiczenia idealne dla początkujących fanek fitnessu. Przy wtórze rytmicznej muzyki dyskotekowej ćwiczysz, używając różnych akcesoriów: ciężarków, gumowej taśmy, piłek.
TBC+STEP - (Total Body Conditioning) - trening wzmacniający całe ciało z elemantami treningu aerobowego na stepie (podstawowe kroki na stepie). Step -trening kondycyjny na stopniu, proste układy choreograficzne rozwijają koordynację ruchową a odpowiednie wolne tempo muzyczne sprzyja spalaniu kalorii. Przeznaczenie: Dla wszystkich, którzy już wcześniej wchodzili na step.
PILATES Do ćwiczeń wzmacniających mięśnie seria z naciskiem całego Ciała Na Głębokie mięśnie dookoła tułowia tj. brzucha, grzbietu i miednicy (silne centrum). Kontrolowana i świadoma praca z ciałem własnym. Przeznaczone: Absolutnie DLA wszystkich.
ZUMBA to inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Jest innowacyjnym systemem fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stworzą niepowtarzalną atmosferę. Rytmy takie jak marenge, salsa, cumbia, reggeton, flamenco, samba, taniec brzucha porwą Cię do zabawy. Kombinacja kroków to unikalna formuła Zumby.
BPU – trening wzmacniający na poziomie podstawowym, ukierunkowany na modelowanie brzucha, ud i pośladków. Poprawiające ogólną kondycję fizyczną, poprzedzone prostą rozgrzewką, prowadzone są bez użycia dodatkowych obciążeń.
Piłki - Zajęcia z wykorzystaniem piłek, wszechstronne, angażujące wszystkie partie mięśni w trakcie zajęć, rozwijają zmysł równowagi. Polecane są dla wszystkich.
Flexi bar – wyróżnia się spośród wielu przyrządów Fitness. Jest to cienki pręt, lekki, wykonany z włókna szklanego, z uchwytem pośrodku i ciężarkami na końcach. Ten „czarodziejski drążek” jest wprawiany w drgania siłą ciała i minimalnymi ruchami dłoni. Można ćwiczyć na stojąco, idąc, leżąc lub siedząc, dzięki czemu samemu reguluje się intensywność ćwiczeń. Jest przeznaczony dla osób w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej.
 
Zgrabna sylwetka - Zajęcia ukierunkowane są na wzmacnianie oraz kształtowanie głównie dolnych grup mięśniowych tj. brzuch, pośladki i uda. Ćwiczenia odbywają się na średnim poziomie intensywności, przy zastosowaniu dużej liczby powtórzeń. Zdecydowaną większość ćwiczeń wykonuje się w pozycjach niskich izolowanych, działając na wybrane grupy mięśniowe. Zajęcia Zgrabna Sylwetka składają się z części aerobowej i wzmacniającej. Zgrabna Sylwetka przeznaczone jest dla szerokiego grona osób, począwszy od początkujących, a skończywszy na bardziej zaawansowanych.
Active Stretching - czyli ćwiczenia rozciągające, to prosty i skuteczny system ćwiczeń mający na celu poprawienie elastyczności mięśni oraz zwiększyć zakres ruchowości w stawach. Stretching jest bardzo ważny podczas aktywności fizycznej, ale często lekceważony przez ćwiczących.
Dance - to ćwiczenia odchudzające typu aerobic, ale połączone w kroki taneczne, przez co można jednocześnie bawić się świetnie i rzeźbić swoją sylwetkę. Dance aerobik jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają tańczyć – łączą tu przyjemne z pożytecznym.
ZDROWY KRĘGOSŁUP (w technice Pilates) Prozdrowotny trening całego ciała i dobrego samopoczucia. W trakcie zajęć skupiamy się na powierzchownych i głębokich mięśniach odpowiedzialnych za utrzymanie wyprostowanej sylwetki (brzuch, plecy, boki tułowia, pośladki, wew. strona ud). Ćwiczenia są świetną profilaktyką bolu i dysfunkcji kręgosłupa. Łagodzą lub znoszą bole plecow wywołane siedzącą lub stojącą pracą, zgarbioną sylwetką, noszeniam torby zawsze na tym samym ramieniu czy po prostu stresem (stres powoduje przykurcz mięśni, a to z kolei prowadzi do długotrwałego dyskomfortu i bolu aparatu ruchu). Ćwiczenia poprawiają mechanikę ciała, wzmacniają, uelastyczniają i wydłużają mięśnie, czynią także sylwetkę bardziej opływową. Zajęcia pomagają „złapać kontakt” ze swoim ciałem, nauczyć się je słuchać, rozumieć i szanować. Dzięki zajęciom Zdrowy Kręgosłup (w technice Pilates) trzymamy się prosto, poruszamy z większą gracją, sylwetka zdaje się być smuklejsza, my jesteśmy spokojniejsi a bol plecow zmniejsz się lub całkiem ustępuje.