Rodeofit

JAZDA KONNA jest konwencjonalną terapią stosowaną w rehabilitacji w całej Ameryce i Europie.W Europie jazda konna była uprawiana dla zdrowia już od XVI i XVII wieku. W tamtych czasach, w Niemczech planowano wykonanie “przyrządu do ćwiczeń przypominających jazdę konną”, a w XIX wieku wynaleziono “Maszynę Terapeutyczną”. W obecnych czasach wpływ jazdy konnej na ludzki umysł i ciało był badany naukowo, do stopnia, w którym „Jazda Terapeutyczna” stała się dziedziną specjalistyczną. Z uwagi na niewielkie obciążenie organizmu, jazda terapeutyczna jest również rozważana jako część rehabilitacji.

TERAPIA KONNA została wprowadzona na całym świecie i jest obecnie wykorzystywana w różny sposób:

- w leczeniu medycznym, zwłaszcza w dziedzinach fizjologicznych
- w edukacji psychologicznej
- w uprawianiu sportu i wypoczynku osób niepełnosprawnych

RODEOFIT - jest przyrządem gimnastycznym opartym na Terapii Jazdą Konną , który:

- Skupia się na stymulacji ruchowej.
- Imituje ruchy konia, które zostały zbadane naukowo i odtworzone - w postaci najnowocześniejszych mechanizmów 3D.
- Porusza ciałem, podczas gdy użytkownik po prostu siedzi na nim i kształtuje mięśnie zazwyczaj niećwiczone. Wywiera niewielki nacisk na ciało i pomaga w utrzymywaniu właściwej postawy, równowagi i kształtowaniu mięśni.
 

ZASTOSOWANIE RODEOFIT:

Idealny sposób na utratę wagi, dla ludzi, którzy:

- są na ścisłej diecie

- uznają, że aerobik raz w tygodniu nie wystarczy

- nie mogą pozwolić sobie na ćwiczenia z hantlami

- po utracie wagi wkrótce powracają do wagi poprzedniej

- chcą stracić na wadze w łatwy sposób

Dieta idealna nie oznacza tylko utraty wagi. Oznacza ona wzmocnienie mięśni potrzebnych do zachowania aktywności fizycznej oraz proces pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dieta ograniczająca produkty, które mogą być spożywane, powoduje zanik ważnych mięśni i utratę masy kostnej. To spowalnia podstawową przemianę materii, czyni utratę wagi trudniejszą, a po schudnięciu - powrót do poprzedniej wagi łatwiejszym.

DZIĘKI RODEOFIT PRZYSPIESZ PRZEMIANĘ MATERII, ABY STRACIĆ NA WADZE

Aby osiągnąć budowę ciała, która pozwoli nie przybierać na wadze i wyeliminuje efekt jo-jo, należy używać mięśni w większym stopniu i przyspieszyć swoją podstawową przemianę materii, aby spalić więcej energii.

(1) Siedząc na RODEOFIT, skręcając swoje ciało i napinając pośladki, można wykształcić główne mięśnie, takie jak mięśnie brzucha, pleców i ud oraz zwiększyć swoją podstawową przemianę materii.

(2) Przez napinanie pośladków można ukształtować mięśnie takie jak przywodziciele i mięśnie bioder, co nie jest możliwe przy zwykłychćwiczeniach.

(3) Poprzez wzmocnienie budowy ciała, więcej ruchu każdego dnia,regularne ćwiczenia i pobudzenie autonomicznego układu nerwowego, można przyspieszyć swoją podstawową przemianę materii.

RODEOFIT– Idealny dla ludzi z bólami krzyża :

Dla ludzi, którzy:

• odczuwają nadwerężenia w plecach

• mają problemy ze wstaniem z łóżka

• czują ból, kiedy się pochylają

• odczuwają zmęczenie w okolicach krzyża

• czują dyskomfort w czasie snu


Ból krzyża jest zazwyczaj związany z niewłaściwą postawą ciała podczas pracy lub złymi nawykami w codziennym życiu. Są liczne przyczyny bólu krzyża: siedzenie przez dłuższy czas w samochodzie lub przed komputerem, niewygodne krzyżowanie nóg podczas siedzenia, lub leżenie w niewygodnej pozycji podczas snu. Najlepszym sposobem uporania się z bólem krzyża jest terapia ćwiczeniowa. Skutecznym sposobem złagodzenia bólu jest rozciąganie trudnych do rozciągania mięśni krzyża i bioder, oraz skręty odcinka lędźwiowego i miednicy. Skuteczną metodą zapobiegania nawrotowi bólu i złagodzenia bólu przewlekłego jest ukształtowanie mięśni brzucha i pleców.

(1) RODEOFIT wykonuje ruchy w tył i w przód, w bok oraz po przekątnej, w ruchu trójwymiarowym, który powoduje skręt odcinka lędźwiowego i miednicy, a w następstwie tego – łagodzi ból krzyża.

(2) Siedząc na RODEOFIT i próbując utrzymać równowagę zgodnie zruchem siedzenia, ćwiczy się mięśnie brzucha, pleców i odcinkalędźwiowego, z których wszystkie pomagają zachować odpowiednią postawę.

(3) Skuteczne ćwiczenia brzucha i pleców sprawiają, że ćwiczący jest w stanie w większym stopniu uniknąć nawrotów bólów krzyża i im zapobiec.

RODEOFIT – Idealne ćwiczenie na ból kolan :

Aby pokonać chorobę zwyrodnieniową kolan, należy zmniejszyć obciążenie stawów kolanowych, wzmacniając mięśnie, zwłaszcza te wokół kolan i w dolnej części ciała.

(1) RODEOFIT zapewnia kompletny trening mięśni dolnych partii ciała, poprzez utrzymywanie równowagi, napinając pośladki z użyciem ud i kolan.

(2) Ten sam ruch zapewnia ćwiczenie przedniej strony ud (mięśni czworogłowych), kluczowe dla pokonania choroby zwyrodnieniowej kolan.

(3) Napinanie pośladków jest skutecznym ćwiczeniem w chorobie zwyrodnieniowej kolan, ponieważ pracuje również wnętrze ud (mięśnie przywodziciele), które nie pracują podczas zwykłych ćwiczeń.

RODEOFIT – Idealny sposób na codzienne ćwiczenia

Kluczem do poprawy zdrowia są regularne ćwiczenia. Trening mięśni jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobom wynikającym ze stylu życia i urazom powstałym np. w wyniku upadku.

(1) Ćwiczenia na RODEOFIT wymagają po prostu siedzenia na sprzęcie i kołysania się. Stanowią one minimalne obciążenie dla serca, ciśnienia i stawów, i dlatego są bezpieczne dla ludzi starszych, którzy nie są zbyt wysportowani.

(2) Skręty odcinka lędźwiowego, pleców i brzucha oraz napinanie pośladków oznaczają skuteczny trening mięśni brzucha, pleców i dolnych partii ciała.

(3) RODEOFIT zapewnia trening ciała bez wywoływania odczucia wykonywania ćwiczeń, dlatego jest niewyczerpującym sposobem nabrania nawyku ćwiczeń poprzez regularne korzystanie ze sprzętu.

RODEOFIT – Idealny sprzęt do poprawy zmysłu równowagi :

Dla ludzi, którzy...

- mają uczucie ucisku w nogach

- mają problemy z chodzeniem po schodach

- często się potykają

- mają uczucie kurczenia się stóp

Przyczyną częstego potykania się lub upadków starszych ludzi jest zmniejszona zdolność do chodzenia z zachowaniem równowagi. Brak aktywności fizycznej i niewielka stymulacja organów równowagi prowadzi do niestabilności postawy i podczas poruszania się.

(1) RODEOFIT zapewnia kompletny trening mięśni dolnych partii ciała, zmuszając ćwiczącego do utrzymania równowagi poprzez napinanie pośladków, przy pracy ud i kolan.

(2) Ćwiczenie, w którym napina się pośladki, powoduje pracę wnętrza ud (mięśni przywodzicieli) - mięśni, które nie pracują podczas zwykłych ćwiczeń - oraz wzrost elastyczności stawów biodrowych.

(3) Należy po prostu siedzieć na RODEOFIT i kołysać się. Stanowi to minimalne obciążenie dla serca, ciśnienia i stawów oraz zapewnia stałą stymulację i ćwiczenie organów równowagi.

RODEOFIT – Idealny sprzęt do rehabilitacji :

Dla ludzi, którzy...

- mają urazy kolan

- mają urazy bioder

- mają kłopoty z chodzeniem

- chcą odbywać rehabilitację w domu

- nie mogą wykonywać forsownych ćwiczeń

Najważniejszą rzeczą w rehabilitacyjnej terapii ćwiczeniowej jest zapewnienie bezpieczeństwa i kontynuacja ćwiczeń aż do całkowitego wyzdrowienia. Niezbędne jest otoczenie sprzyjające ciągłym ćwiczeniom.

(1) Ćwiczenie na RODEOFIT wymaga jedynie siedzenia i kołysania się. Można odbyć rehabilitację wygodnie we własnym domu, wykonując ćwiczenie, które nie przyspiesza akcji serca, nie podnosi ciśnienia i nie obciąża stawów.

(2) Siedząc na RODEOFIT, wykonując skręty ciałem i napinając pośladki, można równocześnie ćwiczyć mięśnie brzucha, pleców i dolnej partii ciała, zwiększać elastyczność stawów biodrowych i poprawić zdolność do chodzenia.

(3) Siedzenie i kołysanie się na RODEOFIT jest skutecznym ćwiczeniem rehabilitacyjnym - zapewnia mięśniom przerywane napięcie, stymuluje autonomiczny układ nerwowy i pobudza przemianę materii.