Shapestar


 

SHAPE STAR INFRA RED TRAINING

Nowy wymiar treningu nowa jakość Twojego ciała

Shape Star najnowszy model urządzenia do treningu infrared

Niesamowite efekty utraty tkanki tłuszczowej i cellulitu

Wspaniałe zastosowanie prozdrowotne i rehabilitacyjne.

 

Jeśli jesteście Państwo niezadowoleni ze swojej sylwetki, znienawidzony tłuszczyk i celullit spędzają Wam sen z powiek a dotychczasowy pełny wyrzeczeń, trening nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Jeśli cierpicie Państwo na wiele dolegliwości zdrowotnych, jesteście strudzeni różnymi stanami bólowymi, dysfunkcjami aparatu ruchu, nie posiadacie kondycji, siły i energii a dotychczasowe zabiegi rehabilitacyjne przynoszą mierny skutek.

Powinniście skorzystać z SHAPE STAR INFRA RED TRAINING !!!

Specjalnie dla Waszych potrzeb stworzyliśmy niesamowite urządzenie SHAPE STAR.

Wykorzystując najnowsze rozwiązania i zdumiewające osiągnięcia technologiczne sprawimy, że marzenie doskonałej sylwetki i zdrowia stały się w końcu realne. Oferujemy niepowtarzalną maszynę SHAPE STAR, wykorzystują wspaniałą właściwość jaką daje trening aerobowy wraz z koloroterapią oraz terapią światła podczerwonego INFRA RED.

Stosując standardowe ćwiczenia, na uradzeniach w klubach fitness poprawiamy kondycję, zwiększamy wydolność, ale proces ten jest jednak bardzo powolny, a rezultaty zauważalne dopiero po długim czasie. Tak samo dzieje się przy licznych zabiegach mających podreperować nasze zdrowie.

SHAPE STAR zmieni wasze ćwiczenia nie do poznania.

Dzięki wysiłkowi o niskiej intensywności na urządzeniach SHAPE STAR -running lub SHAPE STAR -eliptikal w warunkach wytworzonego promieniowania INFRA -RED oraz koloroterapii w bardzo szybkim tempie osiągniemy zdumiewające rewelacyjne efekty. SHAPE STAR to rewolucyjna terapia oparta na zastosowaniu halogenowo- kwarcowych promienników podczerwieni, oraz promienników koloroterapii i podczerwieni w technologii LED”.

SHAPE STAR jest jedynym na rynku urządzeniem w którym zastosowano najwyższej jakości specjalistyczne promienniki terapeutyczne z reflektorami rubinowymi oraz karbonowymi. Dodatkowo dla uzyskania pełnego spektrum fali elektromagnetycznej zastosowano promienniki do koloroterapii i światła podczerwonego wykonane w technologii LED. W pełni zautomatyzowany komputerowy program intensywności pracy steruje wszystkimi promiennikami. Urządzenie posiada funkcję regulacji intensywności przeprowadzanych zabiegów. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom technologicznym zastosowanym w urządzeniu SHAPE STAR stało sie możliwe uzyskanie najgłębszej penetracji promieniowania podczerwonego w skórze pacjenta, a tym samym osiągnięcie bezkonkurencyjnych efektów.

Efekty , Wyniki , Rezultaty działania infraterapii

SHAPE STAR INFRA RED.

1.Wzrost metabolizmu (stymulacja mitochondrium -centrum energetycznego komórki do produkcji większej ilości ATP).

2.Spalanie ponad trzy razy więcej kalorii, niż podczas normalnego treningu redukcja tkanki tłuszczowej (grupa 20 kobiet trenujących przez 4 tygodnie z użyciem Shape Star uzyskała o 444% lepszy wynik niż grupa kobiet trenująca w tym samym systemie treningowym bez użycia Shape Star)

3.Zwiększony przypływ energii (aktywacja chromoforów i cytochromów do głębokości 2,3 cm stymulująca przemiany energetyczne w komórkach)

4.Wzrost krążenia w mięśniach (uwolnienie tlenku azotu stymulującego rozszerzenie naczyń krwionośnych, wzrost mikrokrążenia i zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie)

5.Zwiększenie siły i wytrzymałości (działanie światła NIR redukuje do 42,2% zmęczenie mięśni umożliwiając wydłużenie treningu, podczas gdy uwolnienie hormonu wzrostu powoduje wzrost masy mięśniowej, retencji wapnia oraz lipolizy (spalanie nagromadzonego tłuszczu)

6.Ekonomiczny trening -zwiększenie produkcji APT, zwiększenie krążenia umożliwiają skrócenie czasu rozgrzewki oraz pracę na wyższym poziomie wysiłku bez wzrostu ciśnienia krwi

7.Szybsza regeneracja ( 2-5 krotne zwiększenie ilości protein regenerujących tkanki)

8.Oczyszczenie organizmu - zwiększenie krążenia stymuluje pracę gruczołów potowych, uwalnianie toksyn odpadów przemian komórkowych. Pocenie się to jedyny sposób na usunięcie z organizmu dioksyn, rakotwórczych PCB oraz ftalanów

9.Widoczna redukcja celulitu- celulit to efekt nagromadzenia tłuszczu i toksyn w tkance przy zmniejszonym krążeniu i osłabionej tkance łącznej.

10. Shape star działa wielopoziomowo: przebudowuje tkankę tłuszczową, wspomaga spalanie tłuszczy i oczyszczanie z toksyn.

11.Wygładzenie skóry wzrost syntezy DNA fibroblastów powoduje zwiększenie elastyczności skóry

12.Zmniejszenie bólu kręgosłupa, stawów -ciepło NIR penetrujące ciało powoduje wzrost krążenia oraz redukcję bólu

PODCZERWIEŃ

Co to są promienie podczerwone?

Promieniowanie podczerwone (łac. infra = pod, pod czymœ) jest promieniowaniem elektromagnetycznym o długości fal w zakresie od 780 000 do 1 000 000 nanometrów. W spektrum słonecznym (przy ziemi) stanowi ono około 42,1% i jest wyłącznie z zakresu IRA oraz IRB (fala elektromagnetyczna z zakresu IRC -fala długa -nie dochodzi do powierzchni Ziemi) . podczerwona fala słoneczna daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. To słoneczne promieniowanie podczerwone nosi nazwę promieniowania cieplnego lub ciepła głębokiego.

Temperatura: Ÿźródła i rozkład długości fal

Wszystkie źródła ciepła emitują podczerwień w szerokim spektrum długości fal. Przy dowolnym źródle, wraz ze wzrostem długości fali w kierunku krótszych jej wartości

1. Wzrasta możliwość przesyłowa, całkowita moc wyjściowa podczerwieni i zostaje wyemitowane więcej energii.

2. Wzrasta odsetek podczerwieni skupionej w szczytowych długościach fali.

3. Im wyższa temperatura, tym wyższa jest moc wypromieniowywana, bardziej wydajne jest źródło i większa sprawność przesyłowa.

ROZKŁAD ENERGII W ZALEŻNOŚCI OD TEMPERATURY EMITERÓW

Fale leczące

Leczenie ciepłem wykorzystywane jest w wielu przypadkach w celu: zmniejszenia bólu, poprawy miejscowego krążenia krwi, szybszego gojenia się ran, a nawet terapii niektórych stanów zapalnych występujących zarówno miejscowo jak i ogólnie. Najlepszym generatorem, o maksymalnej głębokości penetracji promieniowania podczerwonego jest Słońce. Shape Star zawsze umożliwi bezpośrednie korzystanie z jego promieni. Współczesna technika umożliwiła nam wykorzystanie siły leczniczej promieni słonecznych i niezależnych od Słońca. Ważną rzeczą jest, aby aparatura generująca promieniowanie podczerwone wytwarzała je w taki sposób jak robi to Słońce.

TERAPIA I PROFILAKTYKA

Współczesna medycyna uważa, że najlepsze jest holistyczne leczenie pacjenta. Oznacza to, że w nowoczesnej terapii zwraca się dzisiaj coraz większą uwagę na stosowanie metod regenerujących i działających łagodnie na cały organizm. Skuteczna terapia, w rozumieniu współczesnej medycyny, to taka, której efektem jest ogólna poprawa zdrowia. Głębokie ciepło podczerwieni lamp kwarcowo-halogenowych jest dla terapeuty prostym i wartościowym wsparciem w leczeniu wielu chorób, bez konieczności dodatkowego obciążania organizmu nadmiernymi temperaturami na powierzchni skóry. Skuteczność działania podczerwieni polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu. Terapia podczerwieni w saunie kwarcowo-halogenowej nie jest oczywiście uniwersalnym, cudownym środkiem, który uwalnia lub chroni przed wszystkimi chorobami. Leczenie głębokością poczerwieni daje natomiast znakomite rezultaty, jeśli ta forma terapii uzupełni znane i uznane w medycynie leczenie farmakologiczne, fizykoterapeutyczne oraz rehabilitację.

Profilaktyka i leczenie poprzez promieniowanie podczerwone.

 

Profilaktyczne i lecznicze działanie podczerwieni generowane przez SHAPE STAR medic jest możliwe dzięki stymulacji naszych komórek i tkanek. Promieniowanie podczerwone:

1. aktywizuje krążenie i przemianę materii,

2. wydala trucizny i substancje odpadowe,

3. mobilizuje siły obronne organizmu,

4. wzmacnia system immunologiczny.

Co dzieje się w temperaturze 40-50*C podczas pracy SHAPE STAR INFRA -RED TRAINER

Halogenowo-kwarcowe promienniki podczerwieni SHAPE STAR medic zapewniają liczne korzyści przy ogrzewaniu skóry dzięki ich wysokiej wydajności ogrzewania i głęboko wnikającemu w skórę promieniowaniu podczerwonemu. Rezultat, to optymalny efekt ogrzania z maksymalnym komfortem dla użytkownika. Kwarcowo-halogenowe promienniki podczerwieni SHAPE STAR medic emitują krótkofalowe promieniowanie podczerwone ( głęboka podczerwień, głębokie ciepło ) , które bezpośrednio nagrzewa skórę bez żadnego procesu przesyłającego ciepło. Tradycyjne sauny stosują zupełnie innąmetodę, wykorzystującą otaczające powietrze jako medium pośredniczące. W tym przypadku grzejnik ogrzewa powietrze, które z kolei ogrzewa ściany, siedzenia kabiny oraz skórę użytkownika. Wynikiem jest duża bezwładność cieplna, która oznacza długi czas nagrzewania. Zupełnie inaczej pod tym względem działają halogenowo-kwarcowe promienniki podczerwieni SHAPE STAR medic. Ich użytkownicy mogą cieszyć się natychmiastowym bezpośrednim nagrzewaniem skóry (identycznie jak robi to słońce). Ogrzewanie może również być dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika (dowolna ilość stosownych urządzeń, oddalanie ich i przybliżanie). Pośredni przesył ciepła w tradycyjnych kabinach wymaga wysokich temperatur powietrza (ok. 100°C) co dla wielu użytkowników okazuje się uciążliwe. Jednak przy metodzie bezpośredniego ogrzewania halogenowo-kwarcowymi promiennikami podczerwieni SHAPE STAR medic temperatura powietrza może być obniżana do poziomu optymalnego , przyjaznego dla skóry ( ok. 40-50°C) równocześnie przy jej maksymalnej penetracji. Aby osiągnąć wszystkie korzystne efekty promieniowania podczerwonego konieczne jest, aby ciepło było absorbowanie głęboko w skórze. Ponieważ głębokość penetracji promieniowania podczerwonego jest silnie zależna od długości fali -ważny jest wybór odpowiedniego źródła promieniowania. Długość fal emitowanych przez lampy TOSHIBA, PHILIPS ( stosowana w promienniku SHAPE STAR medic ), jest zoptymalizowana dla maksymalnej penetracji skóry. Jeśli użyjemy innych źródeł fal (emiterów) o większych długościach (na przykład "ciemne promienniki "- emitujące długą fale elektromagnetyczną z zakresu IRC ) to głębokość ich penetracji będzie znacznie zredukowana .

Dlaczego głęboka podczerwień

Długość fali

Zalecane przeznaczenie IRB-dla saun domowych lampy VITAE IRA -dla zabiegów w szpitalach lampy RUBY SLM

Absorpcja

W % Naskórek 70 30

Skóra właściwa 22 50

Tkanka podskórna 8 20

Możliwości stosowania głębokiego ciepła podczerwieni SHAPE STAR INFRA – RED TRAINER

Głębokie ciepło podczerwieni stosowane jest z dużym sukcesem na całym świecie w chorobach przewlekłych i różnego rodzaju urazach. Jak już wspomniano stosowanie promieniowania podczerwonego u osób chorych powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.

Poprawę, aż do całkowitego wyleczenia -można osiągnąć m.in. w podanych poniżej dolegliwościach:

* trądzik

* bóle kręgosłupa

* zapalenie stawów

* bóle mięśni

* zakwaszenie mięśni (np. w treningu sportowym)

* gościec

* lumbago

* ischias

* urazy sportowe (kontuzje)

Ponadto promienie podczerwone znajduje zastosowanie jako rozgrzewka przed masażem i treningiem sportowym. Pragniemy zwrócić uwagę, iż przytoczona lista nie jest oczywiście pełna. Powyższe przykłady niech jednak posłużą do rozważenia możliwości skutecznego wykorzystania sauny kwarcowo-halogenowej.

Dlaczego stosuje się głębokie ciepło podczerwieni?

Obciążenie organizmu jest nieznaczne, dlatego stosowanie kąpieli termiczno-słonecznych jest zalecane aż do późnego wieku także dla osób lekko osłabionych. Po sesji przy SHAPE STAR INFRA RED TRAINER czujemy się dobrze, jesteśmy witalni i pełni energii.

Choroby skóry

Niepokojąco na całym świecie wzrasta częstotliwość występowania chorób skóry. W tym także przypadku możemy profilaktycznie i terapeutycznie stosować głębokie ciepło promieni podczerwonych. Odnotowano dobre rezultaty przy zastosowaniu podczerwieni w leczeniu takich schorzeń skóry, jak: trądzik, celulitis, zaklejone pory, egzema, łuszczyca, pokrzywka, poparzenie słoneczne. Uzyskano też zmniejszenie tworzenia się szram pooparzeniowych.

Dla pracujących zawodowo

SHAPE STAR medic jest doskonałym instrumentem do stymulowania energii życia i witalności, warunkiem przyjemności, wydajności i sukcesu. Choruje Się mniej.

Dla osób starszych

Głębokie ciepło podczerwieni daje skuteczną pomoc i wsparcie w profilaktyce i przy łagodzeniu licznych problemów zdrowotnych. Czyni ono organizm odporniejszym na zmiany termiczne, wspomaga ukrwienie i cyrkulację krążenia, pomaga m.in. w dolegliwościach reumatycznych, artretyzmie, bólach stawów, pleców i mięśni. U osób o niskim ciśnieniu stosowanie głębokiego ciepła podczerwieni pobudza krążenie i poprawia samopoczucie. Urządzenie można stosować do późnego wieku.

Dla sportowców

Stosowanie głębokiego ciepła podczerwieni jest szczególnie przydatne do wzmocnienia organizmu i kondycji. Sportowcy cenią sobie tę skuteczną metodę rozgrzewania mięśni przed rozpoczęciem treningu i wysiłkiem startowym. Dobra rozgrzewka to nie tylko lepszy rezultat, ale i ochrona przed kontuzjami, zakwaszeniem mięśni. Głębokie ciepło podczerwieni przyczynia się do wyrównania poziomu tlenu w mięśniach i do utrzymania lepszej kondycji, zapobiega kontuzjom powstającym po przerwach w treningu.

Dane techniczne :

Wymiary : szer.: 750 cm, dł. :230 cm, wys.: 130 cm.

Kapsuła : 15 mm grubości włókno GFK.

Pulpit sterowniczy : funkcje sterowane komputerowo.

Urządzenie sportowe : Bieżnia lub trenażer eliptyczny.

Elektroniczny wyświetlacz LCD: kalorie, czas, programy aerobowe,

obciążenie w Watt, puls, prędkość, pokonany dystans, obroty, liczniki pracy.

Promienniki INFRA-RED : Kwarcowe, Rubinowe, Węglowe, LED.

Masa urządzenia : 120 kg.

Zasilanie : 230 V, 50Hz, 200VA.

Kolor : Niebieski, Pomarańczowy.

 

Do produkcji urządzeń SHAPE STAR stosujemy jedynie certyfikowane podzespoły, produkowane w krajach UE, które odznaczają się wysoką jakością wykonania i bezawaryjnością.

 

ZASTRZEŻENIA:

Producent SHAPE STAR zastrzega sobie wszelkie prawa na wykorzystanie tekstów, opisów, zdjęć, nazwy oraz rozwiązań technologicznych bez swojej wiedzy. Powielanie, rozpowszechnianie materiałów bez wiedzy producenta zabronione!

Urządzenia chronione prawem autorskim, zgłoszone i zastrzeżone w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej i Krajach Unii Europejskiej (OHIM-Office for Harmonization in the Internal Market).