Ciało

Zabieg Antycelulitowy / wyszczuplający na ciało


Zabieg do lokalnego stosowania na miejsca objęte „skórką pomarańczową”. Uaktywnia proces lipolizy, usuwa toksyny, pobudza mikrocyrkulację, ułatwia retencję wody, zwiększa przepustowość naczyń limfatycznych. Stosowany miejscowo jako silna kuracja uderzeniowa doprowadzi do szybkiej poprawy stanu skóry, zmniejszy stopień cellulitu, wzmocni spoistość i sprężystość włókien kolagenowych.
 

Endodermomasaż

Endodermomasaż to nowoczesny zabieg, polegający na oddziaływaniu na skórę i tkankę podskórną, równocześnie za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Vacuum (podciśnienie) znane jest od ponad 5000 lat jako doskonała metoda , która:

- usprawnia krążenie
- eliminuje toksyny
- zmniejsza retencję wody
- uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu
- odbudowuje strukturę skóry
- poprawia metabolizm tkanek
- poprawia regulację termiczną
- wpływa stymulująco na układ odpornościowy


Dotychczasowe urządzenia stosowały stałe podcienienie co prowadziło czasami do powierzchownych uszkodzeń skóry, bólu, powstania krwiaków. Nowoczesne metody polegają na stosowaniu podciśnienia przerywanego naprzemiennie wyższego i niższego. [endodermomasaz] Zmienne regulowane podciśnienie z jednoczesnym masażem mechanicznym pozwala na wielokierunkowym oddziaływaniu na tkankę. Pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania), ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry, jednym słowem przywraca harmonię sylwetki. Zabiegi ukierunkowane są na zwalczanie cellulitu i kształtowanie sylwetki, a także leczenie: blizn, obrzęków, niewydolności żylnej, a także bólów kręgosłupa oraz następstw urazów kości i stawów. Endodermomasaż w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek i skutecznie walczy z cellulitem. Oprócz zabiegów terapeutycznych i estetycznych, masaż znajduje swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask.

Działanie urządzenia jest odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Pacjenci mają uczucie lekkości w części ciała poddanej zabiegowi. Dodatkowo skóra uzyskuje ładny, napięty wygląd oraz jest przyjemna i gładka w dotyku.

Przygotowanie do zabiegu

Należy wypijać dziennie około 2 litry płynów, co wspomaga usuwanie toksyn i stymuluje naturalny drenaż limfatyczny.

Wskazania do zabiegu endodermomasażu:

- cellulit
- otyłość
- rozstępy
- blizny
- zmarszczki
- obrzęki - zastoje limfy
- uczucie ciężkości nóg – niewydolność żylna
- lifting twarzy i ciała, w tym zabiegi na biust
- stany pourazowe
- terapie relaksujące
- zmiany reumatyczne – ograniczenia sprawności

Przeciwwskazania do zabiegu endodermomasażu:

- ciąża ( z wyłączeniem protokołu usprawniającego krążenie )
- nowotwory
- ostre stany gorączkowe
- padaczka
- liposukcja (do 6 miesięcy po zabiegu)
- zapalenie żył
- otwarte rany
- niewydolność krążenia
- miejscowe przeciwwskazania: przepuklina, naczyniak, bolesne żylaki, tłuszczak

Częstotliwość zabiegów endodermomasażu:

Należy przeprowadzać zabiegi 2 – 3 razy w tygodniu. Zauważalne zmniejszanie cellulitu osiąga się po co najmniej 10 zabiegach. Liczba zabiegów jest uwarunkowana fazą cellulitu, wiekiem i ogólnym stanem zdrowia. Po zlikwidowaniu cellulitu powinno się wykonywać 1 – 2 zabiegi miesięcznie w celu zapobiegania nawrotowi.
 

Elektrostymulacja


Zabieg, w którym wykorzystuje się prądy małej częstotliwości w celu wywołania skurczu (pobudzenie) mięśni lub nerwów. Prądy te złożone są z impulsów o różnym przebiegu i częstotliwości, które można dowolnie regulować i dowolną ilość razy powtórzyć. Istnieją dwie metody: jednobiegunowa (elektrodę przykłada się w miejscu gdzie nerw wnika bezpośrednio do mięśnia) lub dwubiegunowa (2 elektrody przykłada się w pobliżu przyczepów mięśnia odnerwionego - włókna straciły zdolność przewodzenia impulsów).

DZIAŁANIE:

- przeciwbólowe
- zmniejszenie napięcia mięśni
- usprawnienie procesów odżywczych mięśni
- poprawa ukrwienia tkanek, gimnastyka mięśni

WSKAZANIA:
- niedowłady, zaniki i osłabienie mięśni
- stany po porażeniach mięśni lub po zdjęciu opatrunku
- choroby układu nerwowo-mięśniowego
- choroby układu krążenia

PRZECIWWSKAZANIA:

- ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich
- epilepsja
- ciąża
- ostre stany zapalne
- rozrusznik serca
- miażdżyca zarostowa tętnic
- nowotwory
- zapalenie żył
- zakrzepy
 

Elektrosauna IR


Urządzenie Elektrosauna IR zaprojektowano dla utraty wagi ciała, odchudzania i wyrzucania toksyn z całego ciała. Jest to pierwsza cecha, dla której urządzenie o wybiera się na wyposażenia SPA dla rzeźbienia sylwetki ciała.

Elektrosauna zawiera kontrolowaną jednostkę egzotermiczną składającą się z trzech stref z niezależnie sterowaną temperaturą - górna, środkowa i dolna. Stosując ćwiczenia fizyczne tracisz energię i tracisz siły. Filozofia efektu promieniowania podczerwonego zakłada, że energia jest podana komórkom poprzez określoną częstotliwość drgań fali elektromagnetycznej, co powoduje wzrost metabolizmu komórkowego bez osłabiania ich żywotności.

- Podczerwień pobudza krążenie krwi, wzmaga przemiany wewnątrz komórkowe.
- Ciepło z podczerwieni pomaga odzyskać przewodzenie zakończeń nerwowych tak więc uwalnia od uczucia bólu.
- Wzmaga wydzielanie gruczołów potowych i łojowych. Uzupełnienie płynów ułatwia i przyspiesza nagłe wydalanie toksyn, metali ciężkich z organizmu.
- Aktywuje wydzielanie hormonów co rozwija funkcje fizjologiczne.
- Zasila w energię, redukuje wyczerpanie, przez wzmocnienie metabolizmu, także poprawia proces wykorzystania odżywiania.
- Działa fizjoterapeutycznie na schorzenia układu mięśniowego i nerwowego, posiada pozytywne działanie na funkcje wątroby, eliminując jej wyczerpanie. Likwiduje ból nieznanego pochodzenia.
- Zapobiega rozwojowi komórek nowotworowych.
- Likwiduje ból stanu zapalnego.
- Wzmaga funkcje przetwarzania energii.

Cechy urządzenia Elektrosauna IR

- Poziom temperatury w każdej strefie urządzenia jest kontrolowany i wskazywany oddzielnie na panelu sterowania.
- Jego funkcje to utrata wagi ciała, wyszczuplanie, usuwanie tłuszczu, masaż termiczny, poprawa snu, odtoksycznienie etc.
- Energia termiczna może powodować lepszą pracę układu mięśniowego i nerwowego oraz powoduje pobudzenie metabolizmu.
- Pobudza krążenie krwi, usuwa uczucie bólu, pobudza metabolizm skórny i aktywuje pory skórne.
- Termiczne promieniowanie podczerwone penetruje tkankę na głębokość od 3-5cm wgłąb skóry.
- Używając niskie napięcie 36VDC nie stwarzamy zagrożenia porażeniem pacjenta.
- W urządzeniu wykorzystano egzotermiczne przewody wykonane z włókien węglowych.
- Energia termiczna podczerwieni przekazywana jest równomiernie w jednostkach egzotermicznych.
- Najnowszy materiał PVC zabezpiecza energię termiczną przed wydostaniem się oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości.
- Zakres temperatury : 25~75, skok regulacji: co 1.

Funkcje urządzenia Elektrosauna IR

- Rzeźba ciała.
- Termika podczerwieni posiada zdolność silnego przenikania, która może przeprowadzić ekstrakt olejków i kosmetyków nawilżających w głąb skóry.
- Odchudzanie.
- Podczerwień wypala tłuszcz z organizmu w wyniku czego następuje wydalenie łoju i wody przez gruczoły łojowe i potowe. Prowadzi to do utraty wagi ciała.
- Wydalanie toksyn.
- Odtoksycznianie organizmu po podgrzaniu IR, usunięcie metali ciężkich, zgromadzonych w ciele, które wydalane są przez pocenie się. Ponadto IR powoduje pobudzenie cyrkulacji krwi i aktywację metabolizmu komórkowego, jak również naprężenie skóry.
- Redukcja ciśnienia i poprawa snu.
- Po zakończeniu sesji po kilku minutach, poczujesz się przyjemnie i komfortowo, ponieważ ustąpiło napięcie mięśniowo-nerwowe oraz zmęczenie mięśni.

Przeciwwskazania do elektrosauny:

- niskie i wysokie ciśnienie
- epilepsja
- problemy z krążeniem (nieleczone)
- rozrusznik serca
- ciąża
- patologia psychiatryczna
- poważna patologia żył
- choroby serca
- astma
- menstruacja
- zakrzepowe zapalenie żył
- zapalenie nerwów
- infekcje skóry
 

Body Shaping


(Podnoszenie, ujędrnianie pośladków) - Zabieg wykonywany jest przy użyciu plastikowych nakładek w formie kubków. Aparat zasysa i zwalnia mięśnie pośladkowe intensywnie je gimnastykując.
 

Masaż Bańką Chińską


Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą. W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Bańka chińska pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Poza wyżej wymienionymi właściwościami masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

WSKAZANIA:

- cellulit
- obrzęki limfatyczne
- napięte i obolałe mięśnie
PRZECIWWSKAZANIA:

- nowotwory
- gruźlica
- podwyższona temperatura ciała
- menstruacja
- ciąża
- zaburzenia krzepliwości krwi
- żylaki
- przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
- wysiękowe zapalenie stawów
- obrzęki niewiadomego pochodzenia

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 - 30 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.
 

Mezoterapia Bezigłowa ciałaProgramy o działaniu intensywnie modelującym, antycelulitowy, liftingujący, ujędrniającym oparte o metodę impulsu elektrycznego, który umożliwia wprowadzenie metodą bezigłową aktywnych Wyszczuplająca terapia ultradźwiękowa

Technologia ultradźwiękowa została wypromowana i spopularyzowana w świecie kosmetyki w latach 80-tych XX wieku dzięki szerokiej gamie zastosowań, dużej efektywności, znaczącemu działaniu leczniczemu oraz łatwej obsłudze. Ze względu na czynne działanie ultradźwięków szczególne uznanie zyskało ultradźwiękowe urządzenie do masażu.

Za ultradźwięki możemy uznać falę sprężystą o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej granicy słuchu człowieka, przekraczającej 20000 Hz, której podstawowym efektem działania na tkanki jest działanie mechaniczne zwane „mikromasażem”, a spowodowane wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej. Oddziałuje na ciało powodując drganie komórek, zmienia ich objętość i wywołuje ruch cytoplazmy. Cząsteczki komórkowe zaczynają wibrować i ocierać się o siebie, co regeneruje, odmładza tkanki oraz stymuluje działanie systemu nerwowego. Bardzo ważną składową działania fali ultradźwiękowej wzmacniającą proces katalizacji i przyspieszającą metabolizm jest wpływ na biochemię tkanek.

Ultradźwięków nie należy stosować w przypadku:

- Ciąży
- Miesiączki z krwawieniem macicznym
- Wolnego gojenie się rany pooperacyjnej
- Ciężkiej choroby
- Do 30 minut po posiłku
- Nieprawidłowego ciśnienia krwi
- Guza złośliwego
- Chorób serca
- zakrzepowego zapalenia żył
- rozrusznika w sercu
- w okresie rekonwalescencji
 

Zabieg AGYPTOSÄGYPTOS TO W PŁENI NATURALNY I BEZPIECZNY SPOSÓB ODTOKSYCZNIENIA I POJĘDRNIENIA CIAŁA, ODPOWIEDNI DLA KAŻDEGO. KTO MARZY O ELASTYCZNEJ, ZDROWEJ I PEŁNEJ BLASKU SKÓRZE ORAZ ZGRABNEJ SYLWETCE.

Zabiegi Ägyptos stanowią doskonałe uzupełnienie wszelkich kuracji odchudzających. Działają na skórę jak maska upiększająco-odmładzająca

Podczas zabiegu ciało zawijane jest w specjalny sposób bawełnianymi bandażami , nasączonymi w roztworze zawierającym glinki, sole oraz cenne minerały pochodzące z Morza Martwego.

Bandaże działają jak kompres wspomagający usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji przemiany materii.

Dzięki szczelnemu , lecz nie krępującemu ruchów, owinięciu ciała, wpływają na jego ujędrnienie, wygładzenie i wyszczuplenie; w znacznym stopniu uelastyczniają też skórę.

Czynniki zagrażające dobrej kondycji zdrowia i skóry:

- Zanieczyszczenia środowiska
- Szkodliwe substancje takie jak kofeina, nikotyna, alkohol
- Przyjmowanie dużej ilości leków
- Nieodpowiednia dieta
- Brak aktywności fizycznej
- Stres
DZIAŁANIE

Roztwór stosowany do nasączania bandaży zawiera less oraz minerały i sole pochodzące z Morza Martwego.

Less stosowany w zabiegu spełnia wszelkie wymogi farmaceutyczne. Płytkowa struktura jego cząstek sprawia iż posiada zdolność wiązania w sobie toksyn (tj. kwas moczowy, kwas mlekowy, adrenalina) usuwanych z organizmu podczas zabiegu.

Obecne w roztworze cenne dla zdrowia sole z Morza Martwego skutecznie oczyszczają , wygładzają i odżywiają skórę, czyniąc ją jedwabiście gładką.

- Magnez – sprzyja usuwaniu martwego naskórka, przywraca skórze zdrowy wygląd, przeciwdziała alergiom;
- Potas – wzmacnia metabolizm skóry , reguluje procesy komórkowe, działa wygładzająco;
- Wapń – uspokaja skórę, redukuje zaczerwienienie i swędzenie;
- Bromek – przyspiesza regenerację skóry, działa odprężająco.

Minerały te znane są ze swego dobroczynnego działania w przypadku takich schorzeń jak atopowe zapalenie skóry , egzema, łuszczyca, trądzik

Skutecznie spowalniają procesy starzenia się skóry.

Zabieg Ägyptos jest idealny dla Ciebie jeśli oczekujesz:

- Odtoksycznienie organizmu,
- Ujędrnienia problematycznych obszarów ciała – brzucha, pośladków, ramion;
- Redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej;
- Znacznego ujędrnienia skóry, która utraciła swą formę po przebytej ciąży lub gwałtownej utracie wagi;
- Redukcji rozstępów i blizn;
- Skutecznej pielęgnacji skóry suchej, szorstkiej, dotkniętej egzemą, atopowym zapaleniem, trądzikiem;
- Natychmiastowego odmłodzenia skóry.
SKUTECZNOŚĆ

Trwałość efektów zabiegu Ägyptos w dużej mierze zależy od Twojego stylu życia i tempa, w jakim organizm kumuluje zbędne substancje przemiany materii.
Po zabiegu otrzymasz zalecenia dotyczące postępowania, tak alby efekt wyszczuplenia i ujędrnienia ciała utrzymał się jak najdłużej.
Liczba zabiegów, jakiej będziesz musiała poddać się dla uzyskania optymalnych rezultatów wiąże się z Twoim wiekiem.
Można założyć, iż potrzebny jest minimum jeden zabieg na każde 10 lat życia ( 30 lat – 3 zabiegi w serii, 40 lat – 4 zabiegi w serii itd.).
Dla osiągnięcia optymalnego rezultatu odtoksycznienie i pojędrnienia ciała, zalecane jest jednak wykonanie serii 5 zabiegów, których rezultaty utrzymają się przez ok. pół roku. Po upływie tego czasu wystarczy raz na 3 miesiące wykonać zabieg mający na celu podtrzymanie osiągniętych wcześniej efektów. Zabieg trwa ok. 2 godzin. Jest to czas komfortu i pełnego relaksu , pozwalający na wspaniałe, głębokie odprężenie.
O poradę przy doborze produktów odpowiednich do pielęgnacji domowej pytaj w gabinecie kosmetycznym.